top of page

World-Life Balance

Nadmierny konsumpcjonizm, nierecyklingowalne odpady, nadprodukcja plastiku, wszechobecna chemia i zaburzenia psychiczne to skutki uboczne rozwoju cywilizacji przemysłowej i narastające problemy dzisiejszego świata, z którymi przyszło nam się zmierzyć. World-life balance to nasza misja do odbudowania równowagi i stworzenia przyjaznego świata.

World-life balance to nasza własna koncepcja budowania lepszego jutra. Pomagamy osiągnąć równowagę pomiędzy światem rozumianym jako środowisko naturalne a zabieganym życiem do pracy, szkoły, między sklepowymi alejkami. Budujemy doświadczenia, które godzą w sobie zaspokojenie potrzeb z własnymi wartościami. Wierzymy, że zrównoważone decyzje mogą minimalizować negatywny wpływ człowieka na środowisko naturalne i tym samym możemy stworzyć balans człowieka ze światem.

Każdego dnia realizujemy swoją misję, dzięki czterem kluczowym wartościom, które wyznaczyliśmy, jako kierunek naszych działań.

 

Świadomość ekologiczna

Świadomi odpowiedzialności jaka na nas ciąży nieustannie poszukujemy ekologicznych rozwiązań. Pracujemy nad tym, aby nasze produkty były wydajne, uniwersalne i przyjazne dla środowiska bo mniej na Twojej półce znaczy więcej dla świata.

 

Wiemy również, że każdy biznes wiąże się ze zużyciem paliw kopalnianych w procesie dostarczenia surowców i produktów, a w konsekwencji emisją gazów cieplarnianych. Czujemy się dłużni wobec natury za produkty uboczne naszej pracy, dlatego w ramach rekompensaty dla świata wspieramy akcje zalesiania planety z One Tree Planted, a każde nasze pudełko zestawu pomaga sadzić kolejne drzewo.

matt-artz-Fu2v5drnMBA-unsplash copy.jpg
hasan-almasi-nKNm_75lH4g-unsplash Copy.j

Sustainable packaging

Nierecyklingowalne odpady staramy się zmniejszać do zera. Opakowania naszych produktów wykonane są z naturalnych tworzyw, które nadają się do ponownego przetworzenia lub wykorzystania. Pudełka zestawów posiadają certyfikat FSC, są biodegradowalne i kompostowalne, co oznacza, że rozłożone w odpowiednich do tego warunkach nie pozostawiają po sobie toksyn i zanieczyszczeń w glebie. Do wypełniania naszych paczek zamiast papieru wykorzystujemy naturalne włókno konopne. Natomiast etykiety na naszych produktach wykonane są z papieru z trawy, który stanowi ekologiczną alternatywę dla zwykłego papieru. Do wyprodukowania 1 tony miazgi z włókien trawy potrzeba jedynie 6 l wody (dla porównania do wyprodukowania 1 t pulpy drzewnej, która jest niezbędna do produkcji papieru, potrzeba 6 000 l wody). Produkcja papieru z trawy zmniejsza zużycie energii o ok. 97% (112 kWh energii na 1 t siana, natomiast wyprodukowanie 1 t pulpy drzewnej zużywa 5 000 kWh energii), a także zmniejsza emisję CO2 do 95%.

hasan-almasi-nKNm_75lH4g-unsplash Copy.j

Powrót do życiowej równowagi

Choroby z grupy zaburzeń nastroju to powszechnie występujące schorzenia. Do tej kategorii zalicza się m.in. zaburzenia lękowe, załamania, depresje. Wiemy, że droga do odzyskania życiowej równowagi potrafi być długa, a w obliczu codziennych spraw jeszcze trudniejsza do pokonania. Aby wspierać codzienne zmagania z zaburzeniami nastroju, tworzymy niepowtarzalne kompozycje zapachowe, mieszanki ziołowe a także botaniczne zestawy, których działanie może pozytywnie wpływać na samopoczucie.

 

Badania naukowe nad zmysłami dowodzą, że zapach potrafi wpływać na odczuwanie emocji poprzez skojarzenia i przywoływanie wspomnień. Dzieje się tak dlatego, że odbieranie sygnału zapachowego, odczuwanie emocji i wyzwalanie wspomnień zachodzi w tym samym obszarze mózgu - w tzw. układzie limbicznym. Opierając się na tej wiedzy chcemy wspierać budowanie pozytywnych doświadczeń zmysłowych, które w efekcie wpłyną na poprawę samopoczucia.

 

Wierzymy, że holistyczne podejście pielęgnacji ciała i umysłu może przyczynić się do powrotu do życiowej równowagi.

Minimalizm
w zgodzie z naturą

Żegnamy się z chemią. Bazujemy na naturalnych i prostych składach, a dzięki małym liniom produkcyjnym mamy świadomą kontrolę nad każdym etapem powstawania produktu. Wszystko po to byś mógł_mogła czuć się bezpiecznie i bez obaw, że Twoje wybory będą miały negatywny wpływ na środowisko naturalne.

matt-artz-Fu2v5drnMBA-unsplash copy.jpg
bottom of page